مشاوره و خرید

0۹۱۲۱۱۱۰۰۹۹

فروسیلیس ایران

فروسیلیس ایران

فروآلیاژها امروزه یکی از پرمصرف ترین محصولات ترکیبی ساخته دست بشر هستند که رد پای آن‌ها در انواع پروژه‌های عمرانی، راه سازی و ساختمان سازی مشاهده می‌شود. فروسیلیس ایران یکی از باکیفیت‌ترین محصولات تولیدی در این حوزه است.  در ادامه قصد داریم تا به معرفی این محصول، کاربردهای آن و روند واردات و صادرات این محصول بپردازیم. با ما همراه باشید تا با فرایند تولید فروسیلیس در ایران آشنا شوید.

 

صادرات فروسیلیس ایران

همانطور که می‌دانید فروسیلیس یکی از مهم‌ترین مواد صنعتی این روزها است که در صنایع مختلف کاربردهای فراوانی دارد. به همین جهت استفاده از این ماده برای کشورها اهمیت زیادی دارد. نکته جالب توجه در این مورد این است که صرف‌نظر از سیاست‌های اقتصادی و محدودیت‌های تولید فروسیلیس، همچنان این ماده در صدر فهرست پرمصرف‌ترین مواد صنعتی است. به همین دلیل کشورهای مختلف باید مایحتاج مورد نیاز خود به فروسیلیس را از طریقی تامین کنند. بدیهی است که کشورهایی که تکنولوژی تولید این ماده را دارند، از طریق صادرات فروسیلیس است ماده را به کشورهای دیگر صادر می‌کنند. صادرات و‌وزاد است فروسیلیس امروزه یکی از مهم‌ترین حوزه‌های استراتژیک کشورها در نیا است.

 

بیشتر بخوانید: تولید فروسیلیس به چه صورت است؟

 

معرفی صنعت فروسیلیس ایران

برخلاف باور برخی افراد،  شرکت‌های فعال در صنعت واردات و صادرات فروسیلیس فقط در تهران واقع نشده اند و در مناطق مختلف ایران قرار دارند. قدیمی‌ترین این شرکت‌ها  فعالیت خود را در سال 1360 و در استان سمنان آغاز کرد. این شرکت اولین شرکت تولید کننده فروآلیاژ در ایران است و از آن زمان تا به حال همواره سعی بر تولید محصولات با کیفیت و رقابت با شرکت‌های خارجی داشته است‌. در حال حاضر این شرکت با تکیه بر تجربه 40 ساله خود و بهره‌گیری از دانش متخصصان جوان ایرانی، راه خود را در تولید این دسته محصولات هموارتر کرده است.

 

بیشتر بخوانید: از کارخانه فروسیلیس چه می‌دانید؟

 

کیفیت فروسیلیس تولید شده چگونه است؟

اما مهم‌ترین فاکتور ارزیابی هر شرکتی، میزان سابقه شرکت نبوده و کیفیت محصولات تولید شده بیش از هر چیزی مد نظر قرار دارد. این شرکت با بکار گرفتن کوره قوس الکتریکی (کوره الکتریکی) که بهترین نوع کوره برای تولید فروسیلیس است، کار خود را آغاز کرده است. کوره قوس الکتریکی یکی از بهترین مدل انگین نوع کوره‌ها در دنیا است که توسط شرکت آلمانی Manesman Demag تولید شده است.

فروسیلیس ایران با استفاده از ظرفیت بالای این کوره، در گام اول اقدام به تولید 25000 تن فروسیلیس در سال نمود که کیفیت بالایی داشت و در بازارهای جهانی طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده بود.

در سال ۱۳۷۸  ایران توانست خط تولید فروسیلیکو منیزیم را هم راه اندازی کند. نیاز به این ماده در کشور به خوبی احساس می‌شد. بنابراین ایران توانست با درنظر گرفتن پتانسیل‌ها تولید این ماده را هم در دستور کار خود قرار دهد. ایران با بهره‌گیری از دانش مهندسان جوان و با رعایت استانداردهای بین المللی ISO 5445 فروسیلیسم 75% را تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی کند.

 

بیشتر بخوانید: بهترین تولید کننده فروسیلیس

 

صادرات فروسیلیس ایران

ایران یکی از شرکت‌هایی است که به واسطه بهره‌برداری از منابع طبیعی خود، توانسته به صادرات فروسیلیس بپردازد. چرخه تولید فروسیلیس دارای مراحل مختلفی است. به همین دلیل کشوری در تولید این ماده موقفق است که تمامی قسمت‌های چرخه در آن کامل باشد. ایران دارای ضعف‌هایی در قسمت فراوری مواد اولیه است. خوشبختانه مواد اولیه و‌سنگ‌ معدن تولید فروسیلیس در معادن داخلی ایران وجود دارد. اما همان‌طور که اشاره کردیم، چرخه فرآوری و تبدیل سنگ معدن خاک به فروسیلیس نقایصی دارد. به هر شکل در حال حاضر ایران می‌تواند مایحتاج مورد نیاز خود را تامین کند و حتی در زمینه صادرات فروسیلیس هم عملکرد قابل قبولی از خود ارائه کند.

 

بیشتر بخوانید: فروسیلیس مرغوب

 

سخن پایانی

در نهایت واردات و صادرات فروسیلیس ایران با توجه به پیشرفت صنایع مختلف از جمله راه سازی، عمران و… پیشرفت قابل توجهی داشته است. فروسیلیس ایران از کیفیت خوبی برخوردار است. به همین دلیل کشورهای مختلفی از جمله همسایه‌های ایران طالب فروسیلیس ایران هستند. کشورهای همسایه و دیگر کشورهای خاورمیانه از مهم‌ترین مشتری‌های ایران هستند.

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *