مشاوره و خرید

0۹۱۲۱۱۱۰۰۹۹

صادرات فروسیلیس

صادرات فروسیلیس

فروآلیاژها امروزه یکی از مهم‌ترین محصولات صنعتی هستند که در سطح جهانی مصرف می‌شوند. به همین دلیل کیفیت ارائه شده محصولات به عرصه رقابت کشورهای بزرگ تولید کننده مواد صنعتی تبدیل شده است. صادرات فروسیلیس در این بین از اهمیت فراوانی برخوردار است؛ چرا که در استفاده ترین نوع فروآلیاژ در سطح بین المللی است. در ادامه مهم‌ترین موارد صادرات فروسیلیس و کشورهای بزرگ صادر کننده این محصول را معرفی خواهیم کرد.

صادر کنندگان فروسیلیس جهان

صادر کنندگان فروسیلیس جهان عمدتا کشورهایی هستند که چرخه استخراج و فرآوری محصول در آن‌ها کامل است و به همین دلیل سودآوری خوبی دارند. ابتدا به صورت خلاصه تعریفی برای فروسیلیس و دلیل اهمیت آن در صنایع مختلف ارائه می‌دهیم. فروسیلیس یک نوع فروآلیاژ است که از آهن و سیلیس ترکیب شده و می‌تواند خواص بسیار منحصر به فردی به فولاد و دیگر مواد تولید بدهد.

در کشورهای تولید کننده و صادر کننده فروسیلیس، به صورت معمول منابع آهن و کوارتز برای تولید فروسیلیس مرغوب مورد استفاده قرار می‌گیرد. خود فروسیلیس انواع مختلفی دارد که براساس ترکیب درصد متفاوت آهن و سیلیس تولید می‌شود. هرچه میزان سیلیس بیشتر باشد، اصطلاحا فروسیلیس سبک، و هرچه درصد آهن آن بیشتر باشد، فروسیلیس سنگین تر خواهیم داشت. مشخصا صادرات فروسیلیس مستلزم آن است که شما بتوانید به عنوان یک صادرکننده انواع مختلفی از فروسیلیس را در اختیار مشتریان قرار دهید.

مهمترین صادر کنندگان فروسیلیس در دنیا کشورهای: چین و مالزی هستند. آن‌ها می‌توانند فروسیلیس با خلوص 55% سیلیسم را بسازند. پس از این دو کشور، هلند، برزیل و نروژ به ترتیب دیگر صادرکنندگان بزرگ فروسیلیس در دنیا به شما می‌روند. فروسیلیس تولید شده توسط این سه کشور هم با درصد خلوص 55% است که نیازمند استفاده از دانش روز دنیا و ماشین آلات پیشرفته است.

 

صادرات فروسیلیس ایران

ایران یکی از کشورهایی است که از منابع غنی برخوردار است. در همین راستا میزان ذخایر آهن و‌ کوارتز هم در کشور ما از میزان خوبی برخوردار است. این موضوع باعث شده تا شرکت‌های صنعتی مختلف اقدام به بهره برداری از این منابع کرده و تولید فروسیلیس را دستور کار خود قرار دهند. در این بین برخی از شرکت‌ها از عملکرد فوق العاده ای داشته اند به طوری که موفق به صادر کردن محصولات خود شده‌اند.

بدیهی است صادرات فروسیلیس نیاز به تولید مقادیر بالای این محصول با استفاده از دانش روز و تجربه کافی دارد. همچنین بازاریابی هم در این امر دخیل است که متاسفانه در حال حاضر با توجه به سیاست‌های اشتباه و تحریم‌ها، موقعیت صادرات فروسیلیس ایران نسبت به سال‌های قبل، افت شدیدی را تجربه کرده است.

به هر شکل هنوز هم تعدادی از کشورها وجود دارند که مشتری فروسیلیس تولید شده در ایران هستند. اکثر حجم فروسیلیس صادر شده از ایران به کشورهای خاورمیانه بوده و صادرات به کشورهای اروپایی افت کرده است. برای جبران این عقب ماندگی نیاز به اجرای سیاست‌های صحیح، وارد کردن ماشین آلات پیشرفته و بکارگیری مهندسان کاربلد داریم.

بزرگترین صادر کننده فروسیلیس منطقه

امروزه با توجه به گسترده تر شدن فعالیت‌های عمرانی، نیاز بیشتری به محصولات صنعتی مختلفی مثل فروسیلیس وجود دارد. به همین جهت کشورهای زیادی به دنبال خریداری یا تولید بالاترین فروسیلیس در منطقه هستند. بزرگترین وارد کنندگان فروسیلیس دنیا کشورهای: آمریکا، هند، کره جنوبی و ژاپن هستند. همانطور که احتمالا متوجه شده‌اید، تمامی این کشورها پیشرفته هستند و بدیهی است که از تولیدات جدید و با کیفیتی مثل فروسیلیس استفاده کنند.

از جهتی کشورهای چین، روسیه و مالزی بیشترین فعالیت را در زمینه صادرات فروسیلیس دارند. با وجود معادلات فراوانی که وجود دارد، خوشبختانه ایران توانسته نام خود را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان فروسیلیس منطقه تثبیت کند. شرکت‌های زیادی از جمله فروسیلیس ایران، گل سرخ ساوه، فروآلیاژ سمنان و… بخش عمده صادرات فروسیلیس کشورمان را تشکیل می‌دهند.

 

سخن آخر

فروسیلیس یک فروآلیاژ بسیار مهم صنعتی است که برای تولید نیاز به کامل بودن چرخه استخراج مواد اولیه و فرآوری مناسب است. صادرات فروسیلیس می‌تواند علاوه بر تامین نیاز داخلی به این ماده، یک منبع بسیار عالی درآمدزا برای کشور محسوب شود. برای محقق شدن این مهم نیاز به بهره گیری از پتانسیل‌عای داخلی، پیش گرفتن سیاست‌های صحیح و به روز کردن ماشین آلات و امکانات خود در زمینه تولید فروسیلیس هستیم تا بتوانیم گوی سبقت را از رقبای خارجی برباییم.

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *