مشاوره و خرید

0۹۱۲۱۱۱۰۰۹۹

شرکت‌های فروالیاژ

شرکت‌های فروالیاژ

هر کشوری واحد‌های تولیدی مختلفی دارد که در تامین مایحتاج مورد نیاز آن کشور و همچنین اقتصاد، نقش مستقیم دارند. شرکت‌های فروالیاژ یکی از مواردی هستند که در تولید، واردات و صادرات فروالیاژها دخالت مستقیم دارند. این شرکت‌ها روی میزان فروالیاژ مصرفی داخل کشور، کیفیت این تولیدات، وارد کردن ارز یه داخل کشور و… تاثیر دارند. به همین دلیل یکی از رکن‌های اصلی صنعت تولید فروالیاژ، شناخت شرکت‌های فروالیاژ و پروسه فعالیت آن‌ها است. در این مقاله قصد داریم تا راجع به چگونگی فعالیت این شرکت‌ها مواردی را ذکر کنیم. با ما همراه باشید.

 

اهمیت شرکت‌های فروالیاژ در چیست؟

همانطور که پیداست، خوزه فعالیت این شرکت‌ها در زمینه فروالیاژها است فعالیت‌هایی مثل تولید، تامین مواد اولیه، فرآوری نهایی، صادرات و.‌‌.. از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های این واحدها است. هرکدام از این فعالیت‌ها به خودی خود از اهمیت بالایی برخودار هستند و می‌توانند روی فرایند درآمد زایی و تکیمل چرخه تولید فروالیاژها تاثیر داشته باشند. صنعت فروآلیاژ در ایران بیش از دو دهه قدمت دارد. توجه به این مسئله می‌تواند تا حد زیادی اهمیت توجه به شرکت‌های فروالیاژ را نشان دهد.

امروزه صنعت فروالیاژ در حال پیشرفت و گسترده تر شدن است. به همین دلیل اهمیت دارد که بتوانیم جایگاه خود را در بازارهای آسیایی و جهانی پیدا کنیم. بنا براین وظیفه مهم شرکت‌های فروالیاژ این است که در عین وجود مشکلات فراوان از جمله نرخ بالای مواد اولیه، ماشین آلات و… خود را در سطح واحد‌های سطح بالای جهانی نگهدارند. برای این کار باید دانش تولید فروالیاژ به صورت مداوم به روز رسانی شود.

 

بیشتر بخوانید: تولید کننده فروآلیاژ

 

شرکت‌های فروالیاژ

نکته مثبت و قابل توجهی که نسبت به سال‌های قبل در این صنعت ایجاد شده است، افزایش چشمگیر تعداد واحد‌های تولیدی بوده است. طبیعی است که با پیشرفت تکنولوژی، ماشین‌ها و دستگاه‌های مورد نیاز تعداد واحد‌های تولیدی افزایش پیدا کند. همچنین افزایش نیروهای جوان و تحصیلکرده هم در این رشد چشمگیر، نقش داشته‌اند. تامین مواد اولیه شرکت‌های فروالیاژ در صنایع فولاد و چدن از مهم‌ترین چالش‌های این واحدها هستند. به هر صورت صنعت تولید فروالیاژها در ایران نوپا نیست و سابقه بیست و چند ساله دارد. پیشرفت این شرکت‌ها تقریبا هنگام با پیشرفت دانش و تکنولوژی روز دنیا بوده است. به همین دلیل امیدهای زیادی به آینده این شرکت‌ها وجود دارد.

عمده تولیدات فروالیاژی این شرکت‌ها هم محصولاتی مثل: سیسلیسیوم، پودر میکروسیلیکا، فروسیلیس، و… است. تمامی این تولیدات، کاربردهای فراوان و تعریف شده‌ای در صنعت دارند. مثلا فروسیلیسم که پرمصرف‌ترین فروالیاژ در سراسر دنیا است، در این شرکت‌ها تولید می‌شود. اصلی‌ترین استفاده این ماده در صنعت فولاد سازی و ساخت محصولات چدنی است. خواصی که فروالیاژها به فولاد می‌بخشند، باعث بهبود کیفیت آن می‌شود. خوشبختانه کشور ما به دلیلی دارا بودن معادن طبیعی مهتلف، از پتانسیل خوبی برای تولید فروالیاژها برخوردار است.

خوشبختانه شرکت‌های فروالیاژ توانسته‌اند به روشی هوشمندانه از این نعمات خدا دادی، استفاده کنند. این کار هم به برند سازی و معروف شدن واحد‌ها کمک کرده است و هم باعث ارز آوری زیاد به کشور شده است‌.برهی سرمایه گذاران در حوزه سرمایه گذاری و تامین ماشین آلات و مواد اولیه برای تولید فروالیاژ سرمایه گذاری می‌کنند. در هر صورت این صنعت هم مثل دیگر موارد، تحت تاثیر سیاست، موارد اقتصادی، و… قرار می‌گیرد.

 

بیشنر بخوانید: فروآلیاژ و کاربرد آن در صنعت فولاد

 

سخن پایانی

در نهایت، صنعت فروالیاژ یکی از صنایع مهم این روزها به شمار می‌رود. بدون شک هیچ کشوری نمی‌تواند بدون فروالیاژها صنایع خود را هدایت کند. این مواد در ساخت و سازها، پروژه‌های عمرانی، فولاد سازی و… کاربردهای زیادی دارند. به همین دلیل صادرات و واردات آن‌ها در سراسر دنیا پیگیری می‌شود. شرکت‌های فروالیاژ ایرانی، توانسته‌اند تا حد زیادی نیاز داخل را به این مواد برطرف کنند. برخی از این واحدها توانسته‌اند فروالیاژ با کیفیت ایرانی را به کشورهای دیگر صادر کنند.

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *