مشاوره و خرید

0۹۱۲۱۱۱۰۰۹۹

از کارخانه فروسیلیس چه می‌دانید؟

کارخانه فروسیلیس

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که پاسخ آن به صورت مستقیم اطلاعات شما را ارزیابی می‌کند، این است که: از کارخانه فروسیلیس چه می‌دانید؟ در این مقاله قصد داریم تا یک‌سری اطلاعات کلی راجع به کارخانه فروسیلیس به شما ارائه دهیم. شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که جدیدا در زمینه‌های صنعتی و تولید فروآلیاژها به فعالیت می‌پردازید. برای اینکه بتوانید در این حوزه فعالیت کنید، باید اطلاعات زیادی درمورد برآورد هزینه‌ها، ماشین آلات مورد استفاده، پروسه انجام واکنشات و… داشته باشید.

 

تجهیزات کارخانه فروسیلیس

کارخانه فروسیلیس باید بتوانید از پس تولید مواد مختلف شیمیایی بر بیاید. به بیان بهتر شرایط مورد نیاز از قبیل دمای بالا، جمع آوری، جدا کردن محصول و… همگی جزو مواردی هستند که مهندسان کارخانه باید بتوانند از پس آن بربیایند‌. در نتیجه کارخانه فروسیلیس یک مجموعه کامل از تجهیزات فوق پیشرفته و به روز است که با کمک پرسنل متخصص اقدام به تولید مواد شیمیایی مختلف می‌کند.

به همین دلیل تمامی افرادی که اقدام به راه اندازی این کارخانجات می‌کنند، از به روز بودن دستگاه‌ها و ماشین آلات خود اطمینان حاصل کرده و در ادامه به استخدام نیروی جوان و باسواد می‌پردازند. فاکتور مهم بعدی مواد اولیه کارخانه است. معمولا بهترین مواد اولیه سنگ معادن با درصد خلوص بیشتر است که توسط معادن تامین می‌شود.

 

 

فروسیلیس چگونه تولید می‌شود؟

شاید بتوان گفت جامع‌ترین پاسخ به این سوال که: از کارخانه فروسیلیس چه می‌دانید، بسته به اطلاعات شما از چگونگی انجام واکنش تولید فروسیلیس است. نقش دستگاه‌ها در این فرایند غیر قابل چشم پوشی است که در ادامه به آن هم اشاره خواهیم کرد.

برای تهیه فروسیلیس ابتدا لازم است که شرایط برای انجام واکنش محیا شود. در این شرایط کوارتز و آهن به وسیله یک احیا کننده با یکدیگر واکنش داده و اصطلاحا ترکیب می‌شوند. بدین ترتیب فروآلیاژ فروسیلیس تولید می‌شود. البته درصد کمی از دیگر مواد مثل کربن، سولفور و.. هم در فروسیلیس وجود دارد. مهم‌ترین امکاناتی که برای تولید فروسیلیس نیاز دارید به شرح زیر هستند:

 

  • کوره قوس الکتریکی: مشخصا برای تولید این ماده ارزشمند نیاز به یک مخزن مناسب دارید تا شرایط واکنش را فراهم کنید. بدون شک بهترین انتخاب کوره قوس الکتریکی است که به آن کوره الکتریکی هم گفته می‌شود. این کوره ظرفیت بالایی دارد و با استفاده از کک گرم می‌شود. مواد به صورت دانه بندی وارد کوره شده و از طریق یک مجرای که در پایین آن است، پس از واکنش خارج می‌شود‌
  • ابزار خنک کننده: بدون شک کنترل دمای بالای واکنش نیاز به خنک کننده دارد‌. خنک کننده به صورت اصولی باعث انجماد مواد می‌شود.
  • ابزار نقل و انتقال: به دلیل وزن بالای فروسیلیس حتما باید نسبت به داشتن انتقال دهنده مناسب اطمینان حاصل کنید.‌

 

سرمایه مورد نیاز برای تاسیس کارخانه فروسیلیس

قطعا مهم‌ترین پرسش اقتصادی مربوط به اینکه از کارخانه فروسیلیس چه می‌دانید، راجع به برآورد هزینه‌های تاسیس کارخانه است. مثل خیلی دیگر از فعالیت‌های صنعتی، به دلیل تورم‌ها و موارد دیگر قیمت گذاری دقیق تاسیس کارخانه فروسیلیس متغیر است. همچنین هزینه‌های تاسیس کارخانه بستگی به سرمایه شما و دستگاه‌هایی که تهیه می‌کنید خواهد داشت.

چیزی که به صورت قطعی می‌توان اظهار داشت این است که: واکنش تولید فروسیلیس یک واکنش پیچیده است و شرایط مهیا کردن آن پرهزینه است. فرهنگ کردن مواد اولیه، دستگاه‌های مورد نیاز، خصوص مهندسان و مهم‌تر از همه تامین انرژی لازم برای واکنش از جمله پرهزینه‌ترین فرایندها هستند.

به علاوه ظرفیت کارخانه در هزینه تمام شده تولید فروسیلیس برای شما بسیار مهم است. ظرفیت تولید کارخانه روی هزینه‌های عمرانی مرتبط با ساخت کارخانه، خرید مواد و… تاثیر زیادی خواهد داشت. پس نیاز است که حتما ابتدا برآورد مناسبی نسبت به ظرفیت واحد تولیدی خود داشته باشید. در این بین باید توجه مخصوصی نسبت به قیمت ارز داشته باشید؛ چرا که قسمت مواد اولیه، ماشین آلات و موارد مشابه به صورت مستقیم از قیمت ارز تاثیر می‌پذیرند.

 

 

نتیجه گیری

به هر شکل تاسیس کارخانه فروسیلیس یک فرایند مهم است که نیاز به بررسی همه جانبه شما از زوایای مختلفی از جمله تامین مواد اولیه، برآورد هزینه‌های جانبی، خرید ماشین آلات، استخدام مهندسان، تاسیس محل کارخانه و… دارد که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم.

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *