مشاوره و خرید

0۹۱۲۱۱۱۰۰۹۹

آشنایی با انواع کوره ریخته گری

آشنایی با انواع کوره ریخته گری

انتخاب کوره ریخته گری اگر هوشمندانه باشد، می‌تواند تاثیر شگرفی روی افزایش راندمان پروژه شما داشته باشد. مواردی مثل: مقدار سوخت مصرفی کوره، دمای ذوب فلز یا آلیاژ، حداکثر دمای کوره، ملاحظات زیستی، هزینه تعمیر و نگهداری و… همگی از مهم‌ترین مواردی هستند که در انتخاب کوره باید به آن توجه کنید. به همین دلیل آشنایی با انواع کوره ریخته گری کمک می‌کند تا انتخاب بهتری داشته باشید. بدین منظور چند نمونه از متداول‌ترین انواع کوره‌ها را در ادامه معرفی کرده‌ایم.

آشنایی با انواع کوره ریخته گری

  • کوره بوته‌ای

یک ساختار محصور شده است و می‌تواند دما را حفظ کند. در مباحث آشنایی با انواع کوره ریخته گری گفته می‌شوند که کوره بوته‌ای برای ذوب فلزات غیر آهنی که دمای نسبتا کمتری احتیاج دارند، استفاده می‌شود. مقاومت این کوره در برابر حر را بالا است. سوخت معمولی که در این نوع کوره مورد استفاده قرار می‌گیرد، ذغال سنگ و گاز طبیعی است. خود بوته کوره‌ای دارای انواع ثابت، متحرک و کج است.

از مزایای استفاده از این نوع کوره می‌توان به هزینه پایین سرمایه گذاری اولیه و به صرفه بودن تعمیر و نگهداری، اتلاف کم مواد، تصفیه مواد مذاب، انتقال و ذوب مواد تنها در یک محفظه، جابجایی سریع و… اشاره کرد. از معایب آن هم می‌توان به ظرفیت پایین کوره، آلودگی بالا و بازدهی پایین آن اشاره کرد.

 

  • کوره بوته‌ای متحرک: زمان ذوب شدن کامل مواد، پاتیل را با جرثقیل بالا می‌برند تا فلز مذاب به قالب‌ها برسد.
  • کوره بوته‌ای ثابت: پاتیل این کوره ثابت است و مواد مذاب به وسیله شیر تخلیه که در قسمت کف کوره تعبیه شده تخلیه می‌شوند.
  • کوره بوته‌ای کج: پاتیل این نوع کوره هم ثابت است و طراحی کل کوره به شکل کج در نظر گرفته شده تا فلزات مذاب راحت‌تر از آن خارج شوند.

 

  • کوره کوپلا

امکان ندارد بخواهید راجع به آشنایی با انواع کوره ریخته گری. مطالعه کنید و اسم کوره کوپلا را مشاهده نکنید. کوپلا از جمله قدیمی ترین انواع کوره است که تا همین الان هم مورد استفاده قرار گرفته است. کوپلا دارای ظاهری بلند و دودکش‌های استوانه‌ای دارد. درون آن از آجر نسوز و خاک رس به منظور جلوگیری از اکسایش پوسته استفاده شده است. برخلاف کوره بوته‌ای می‌توان از کوپلا برای ظرفیت‌های بالا هم استفاده کرد.

پیش از فرایند ذوب، معمولا کمی کک و سنگ آهک را درون کوره حرارت می‌دهند. در کل این کوره ساختار ساده‌ای دارد و از نظر اقتصادی هم خرید، تعمیر و هزینه نگهداری آن به صرفه است.

مزایا و معایب استفاده از کوره کوپلا: ذوب مداوم فلز، هزینه به نسبت کم، ذوب انواع مواد آهنی و غیر آهنی، بازدهی بین 30 الی 50 درصد، سهولت عملیات از جمله مزایای استفاده از کوره کوپلا و عدم توانایی در کنترل دما مهم‌ترین نقطه ضعف کوپلا است.

 

بیشتر بخوانید: مواد اولیه ریخته گری

 

  • کوره تشعشعی

از انتقال حرارت تشعشعی برای ذوب در این کوره استفاده می‌شود. در روشی که این موزه برای ذوب کردن مواد استفاده می‌شود، به جای برخورد مستقیم حرارت با کوره، یک شعله بزرگ با استفاده از مشعلی که در قسمت بالایی قرار دارد، ایجاد می شود. همچنین دیوارهای این کوره طراحی خوبی دارند و حرارت تولید شده را منعکس می‌کنند. کوره تشعشعی معمولا برای ذوب موادی مثل: آلومینیوم، مس، سرب، قلع و… استفاده می‌شود.

مزایا و معایب استفاده از کوره تشعشعی: از جمله نقاط قوت این کوره سرعت ذوب بالای مواد مختلف، قابلیت کنترل دما، هزینه تعمیر و نگهداری کم، و کنترل ترکیبات شیمیایی است. مهم‌ترین معایب آن هم هزینه سرمایه گذاری به نسبت بالا، نیاز به فضای افقی زیاد و بازدهی کم است.

 

بیشتر بخوانید: فروآلیاژ و کاربرد آن در صنعت فولاد

 

  • کوره الکتریکی

آشنایی با انواع کوره گری از جمله کوره الکتریکی می‌تواند روی هزینه‌های شما تاثیر زیادی داشته باشد. مهم‌ترین نکته راجع به کوره الکتریکی ظرفیت بالای آن است. این کوره قابلیت ذوب مواد تا 45 تن در ساعت را دارد. اصول کار این نوع کوره‌ها با کمک قوس الکتریکی است. عبور جریان برق از الکترود حرارت لازم را برای ذوب فلزات فراهم می‌کند.

مزایا و معایب استفاده از کوره الکتریکی: کیفیت بالای ذوب و ظرفیت بالای کوره الکتریکی از جمله مهم‌ترین مزایای استفاده از کوره الکتریکی است. هزینه نسبتا بالای این کوره هم یکی از معایب نسبی آن است.

 

بیشتر بخوانید: زنجیره فولاد چیست؟

 

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تا به آشنایی با انواع کوره ریخته گری بپردازیم. انتخاب کوره مناسب رابطه مستقیمی با میزان بهره‌وری و هزینه‌های شما در یک پروژه د رد. بنابراین نیاز است تا نهایت دقت را هنگام خرید کوره مدنظر داشته باشید.

 

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *